V sobotu 2.února se sjelo na táborské Žižkovo náměstí 18 elektromobilů. Jejich majitelé besedovali se zvědavci a proběhlo i několik testovacích projížděk okolo náměstí. Po dvou hodinách se elektromobilisti vydali směr Monínec a odstartovali tak každoroční Rally Česká Sibiř.

Tábor čeká elektromobilní průlom. V letošním roce TST nakoupí další elektro-multikáru. Město Tábor obohatí svou flotilu referentských vozů o první elektromobil. Podalo již žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí. V plánu je samozřejmě také výstavba nabíjecích stanic.

Podle informací jednoho z účastníků dnešní rally, bude v druhé polovině letošního roku větší výběr modelů a tudíž má smysl počkat s výběrovým řízením na vlastní nákup do flotily.

V rozhovorech padaly zajímavé nápady. Mj. např. možnost zavést bezemisní zonu do táborského centra do roku 2025. Do centra by se tak dostali pouze elektromobily včetně eletrobusu, který by jezdil zdarma. V Hranicích na Moravě totiž platí za 1 den provozu tamních 9 linek obsluhovaných elektrobusy 2000Kč. Jakkoli se to nyní může zdát jako nereálné, vyčkejme, jak se eletromobilita bude rozvíjet :)

VideoLog ze startu Rally Česká Sibiř

V sobotu 2.února se sjelo na táborské Žižkovo náměstí 18 elektromobilů. Jejich majitelé besedovali se zvědavci a proběhlo i několik testovacích projížděk okolo náměstí. Po dvou hodinách se elektromobilisti vydali směr Monínec a odstartovali tak každoroční Rally Česká Sibiř. http://taborudrzitelne.cz/prehlidka-elektromobilu/

Zveřejnil(a) Tábor udržitelně dne Sobota 2. února 2019